Kuidas jõudsin mustridisainini

Tere, armas poekülastaja!

Mul on suur rõõm, et oled jõudnud meie lehele.

Võib-olla oled minuga juba eelnevalt kas veebi avarustes või laatadel kohtunud. Kui oled siin lehel esimest korda ja mõtled, et mille või kellega on tegemist, siis kirjutasin sulle väikese tutvustuse endast. 

Olen Plärts! looja ja disainer Kadri Kadalipp. Minus tekitab väga suurt elevust luua uusi mustreid ja neid erinevatele toodetele sättida. Kasutan oma loomingus põhiliselt enda maalitud ja joonistatud detaile.  Need saavad arvuti abil oma lõpliku kuju ja väljanägemise ning leiavad koha mõnes mustridisainis ning hiljem juba toodetel - käsitöökaartidel, köögitekstiilidel, lastetoasisustuses.

Minu mustrid ja tooted on peamiselt inspireeritud Eesti loodusest ja loomadest, põhjamaisest värvitunnetusest ning ilusast eesti keelest. Toodetel on kokku saanud armastus erinevate tekstuuride vastu, olgu nendeks siis disain paberid, kangad või mõni muu käega katsutav eriline materjal. 

Igapäevaselt töötan oma ettevõttes Nutidisain graafilise disainerina. Selles valdkonnas olen tegutsenud juba pea kümme aastat. Selle aja jooksul olen jõudnud tegeleda väga eriilmeliste projektidega ning saanud ka ennast täiendada Tartu Kõrgemas Kunstikoolis mööblidisaini erialal, Eesti Kunstiakadeemias tootedisaini erialal ning koolitustel näiteks trükiettevalmistuse valdkonnas.

Töötades erinevate klientide visioonide ja ideede elluviimisega, oli alati tunne, et tahaksin tegeleda ka mingi täiesti enda asjaga. Tekkis nägemus minimalistlikust ja selge äratuntava joonega kodu-ja kingitoodete brändist. Tasapisi said valmis esimesed kavandid ning alustasin käsitöökaartide valmistamist. Edasi tulid juba kodusisustustooted, köögitekstiilid - pajalappid, pajakindad ja põlled ning riided. Tänaseks päevaks on tootevalikusse jäänud meie kõige populaarsemad tooted.

Plärts! sai oma nime just nimelt esimesest pintslitõmbest paberile.